Titulinis

Europos kultūros paveldo strategija XXI amžiui

 

Europos Tarybos Ministrų komitetas 2017 m. vasario 22 d. patvirtino Europos paveldo strategiją XXI amžiui. Jos rekomendacijos yra instrumentas, kuriuo turėtų vadovautis visos valstybės narės kultūros paveldo apsaugos srityje.
 
Prieš dvejus metus, 2015 m. balandžio 23-24 d., Namure (Belgija) vykusios Europos ministrų, atsakingų už kultūros paveldą, konferencijos „Kultūros paveldas XXI amžiuje geresniam gyvenimui kartu. Link vieningos strategijos Europai“ metu Belgijos iniciatyva sudaryta darbo grupė parengti Europos paveldo strategiją XXI amžiui.
 
„Strategija 21“ iš naujo apibrėžia kultūros paveldo vaidmenį Europoje ir pateikia nuorodas, kaip geriau identifikuoti ir valdyti kultūros paveldą, vadovaujantis inovatyviu požiūriu, t.y. saugant aplinką ir gerinant Europos piliečių gyvenimo kokybę. Ji pateikia iššūkius, rekomenduoja veiksmus ir išskiria gerąsias praktikas visiems, susijusiems su kultūros paveldu ─ vyriausybinėms ir nevyriausybinėms institucijoms, vietos valdžios atstovams, piliečiams ir profesionalams.
 
Vyriausybinės ir nevyriausybinės institucijos, vietos valdžios atstovai, paveldo srities profesionalai, paveldo bendruomenės ir kt., yra kviečiami dalintis gerąja patirtimi pateikiant informaciją Kultūros paveldo departamentui  apie savo įgyvendintus projektus, atitinkančius strateginio dokumento temines sritis – gavus informaciją apie šią patirtį, ji būtų įtraukta į „ST 21“ gerosios patirties sąrašą. 
 
2019 m. Europos Taryba išleido leidinį „Auksinė kolekcija: gerosios praktikos“, į kurį pateko ir viena Lietuvos iniciatyva. Leidinį rasite čia.
 
Susipažinti su „Strategija 21“ tekstu: 
lietuvių kalba galite čia:
Europos kultūros paveldo strategija XXI amžiui
A priedas: Vertinimo tvarka ir rodiklių naudojimas integraliam požiūriui į paveldą
B priedas: Rekomenduojamų pavyzdžių sąrašas
anglų kalba galite čia.
 
Kviečiame susipažinti su gerosios patirties pavyzdžiais iš įvairių Europos šalių čia

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 [email protected]

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas