Titulinis
Naujienos
2021 - 11 - 12

KPD Montvilos kolonijoje reikalaus autentiškumo

projektas11xcf-a140f0a0e34da28548e79ca5402fb334.png
Kultūros paveldo departamentas,  reaguodamas į visuomenėje ir viešoje erdvėje kilusį  pasipiktinimą ir gausius  klausimus dėl pastato garsiojoje  Montvilos (Kražių)  kolonijoje, Tumo Vaižganto g. 6, Vilniuje,    tvarkybos metu nuėmus pastolius ir uždangas atsivėrusio fasado spalvinio sprendimo,  nori informuoti, kad Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinis skyrius yra išdavęs 2020-03-10 tvarkybos darbų leidimą  pagal  suderintą  projektą,  kuriame numatyti fasado, jo elementų remonto ir restauravimo tvarkybos darbai bei fasadų spalvinis sprendimas. Nuėmus pastolius, paveldosaugininkai užfiksavo gatvės fasado spalvinio sprendimo ir technologinių sprendinių neatitikimus suderintam tvarkybos darbų projektui bei pradėjo administracinę procedūrą – pastato valdytojui surašė reikalavimus.  Pirminiais žodiniais paaiškinimais atestuota įmonė, vykdanti fasadų remonto ir restauravimo darbus, informavo, kad fasadai laikinai padengti impregnuojančia medžiaga, skirta apsaugoti restauruojamus fasadus šaltuoju sezonu, o fasadų tvarkybos darbus planuojama pabaigti kitų metų pavasarį – vasarą.  Pastoliai  laikinai  nuimti  dėl darbų prie namo pamatų. Artimiausiu  metu pastoliai bus  sumontuoti iš  naujo.
Pažymime, kad Departamentas tiek surašydamas reikalavimus, tiek  priimdamas darbus reikalaus užtikrinti visų vertingųjų savybių išsaugojimą bei jo  įgyvendinimą  pagal suderinto projekto sprendinius, įskaitant spalvinius  fasado  ir  jo atskirų elementų sprendimus, medžiagiškumą.
 
Kražių kolonija (Montvilos kvartalas) – trikampio plano gyvenamųjų namų kompleksas, kurį sudaro 22 pastatai prie Lukiškių aikštės, Kražių skersgatvyje ir Kražių gatvėje. Tai – vienas iš pirmųjų Vilniaus mikrorajonų, kurį sudarantys dviejų ir trijų aukštų pastatai dėl įvairių stilių elementų samplaikos sudaro modernui būdingas kompozicijas. Šis nedidelis gyvenamųjų namų kvartalas 1911–1913 metais pastatytas finansininko Juozapo Montvilos užsakymu. 
 
Plačiau apie šį kvartalą:
http://www.kpd.lt/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=5324&cntnt01returnid=213
 
KPD informacija
Nuotraukoje – spalvų gama pagal projektą. Apie pagrindinę fasado spalvą projekte parašyta – rudai raudona (ochra), raudonų keramikinių plytelių fasado apdaila (esama).
 
Paskutinį kartą redaguota2021 - 11 - 15

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 [email protected]

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas