Titulinis
Naujienos
2019 - 10 - 31

Utenoje pristatoma J. Tumo-Vaižganto metams skirta fotografijų paroda

2019  Malaišiai. Augustė Simanonytė-545d92805cbf332cda4264135eb52ae3.jpg
Lapkričio 5 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pradedama eksponuoti Juozo Tumo-Vaižganto metams skirto, viešosios įstaigos „Atvertos langinės“ vykdomo projekto „Vaižganto keliu – atrandame, pažįstame, kuriame“ fotografijų paroda. Nuotraukose įamžintas Anykščių rajone esančio Svėdasų miestelio apylinkių bei šalia besišliejančios Rokiškio rajono Juodonių vietovės kultūros paveldas.
 
Nuotraukų autoriai – Anykščių rajono Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro ir Rokiškio rajono Kamajų A. Strazdo gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviai. Jie aplankė kultūros paveldo vietoves ir fotonuotraukose fiksavo istorinius, architektūrinius, archeologijos ir gamtos objektus, bylojančius apie Lietuvos valstybės raidą.
 
Projekto tikslas giliau pažinti bei suvokti kultūros paveldą, architektūros ir kraštovaizdžio dermę, gamtos ir žmogaus sukurtų vertybių darną. Taip pat ugdyti jaunų žmonių smalsumą ir pagarbą istorinei praeičiai ir jos išsaugojimui.  Ne mažiau svarbu, kad buvo suvokta, jog maži miesteliai ir atokesnės vietovės yra turtingos ne tik žymiomis ir svarbiomis Lietuvai asmenybėmis, istoriniais įvykiais, bet ir išlikusiu kultūros paveldu unikaliame kraštovaizdyje.
 
Paroda veiks 2019 lapkričio 5-30 dienomis. Kviečiame aplankyti ir pažinti!
 
 www.atvertoslangines.lt
 Dalyviai ir partneriai: Kamajų A. Strazdo gimnazija (Rokiškio r.); Kavarsko  pagrindinė mokykla-daugiafunkcis centras (Anykščių r.); Svėdasų seniūnija; dr. Gediminas Petrauskas; A. Baranausko ir A. Vienuolio - Žukausko memorialinis muziejus; Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka; Utenos turizmo informacinis centras; Anykščių verslo ir turizmo informacinis centras; Anykščių krašto laikraštis „Šilelis“.
 
Projektą iš dalies remia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
 
Augustės Simonytės (Kavarsko pagrindinė mokykla-daugiafunkcis centras) nuotr. Malaišiai 2019
Paskutinį kartą redaguota2019 - 10 - 31

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 [email protected]

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas