Titulinis
Naujienos
2019 - 09 - 10

Europos paveldo dienų savaitgalį Kėdainių rajono gyventojai keliaus po kraštą

2019-skelbimas v3-1b5ef67026f25eea39c5f63f70ee1e0b.jpg
Kėdainių rajono savivaldybės administracija, vykdydama projektą „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“, šiemet visus norinčius kviečia gilinti žinias apie Kėdainių nekilnojamąjį kultūros paveldą, aktualizuoti LR Seimo paskelbtų atmintinų Jono Žemaičio-Vytauto, Lietuvos nepriklausomybės kovų atminimo, prezidento A. Smetonos bei kunigo, rašytojo ir visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto metų asmenybes, veiklą, indėlį į kultūrą, savarankiškos visuomenės ir nepriklausomos valstybės kūrimą.   
 
Antrus metus savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė, projekto vadovė Margarita Rukšienė, bendradarbiaudama su Kėdainių r. istorijos mokytojais metodininkais, suburia Kėdainių rajono moksleivius į pažintinę kelionę po rajone esantį Laisvės kovų paveldą. Rugsėjo 20 d. 9 val. prie J. Žemaičio–Vytauto paminklinės lentos Kėdainiuose prasidėsianti pažintinė kelionė drieksis maršrutu Peiksva-Šventybrastis- Švenčiuliškiai-Pašilių miškas-Truskava-Žeimelių miškas-Šėta. Kėdainių krašto muziejaus muziejininko Vaido Banio vedamoje išvykoje ir patys moksleiviai bus skatinami pasidalinti turimomis žiniomis apie lankomus paminklus ir įvykius.
 
Rugsėjo 21 d. 11 val. prasidės pramoginė pažintinė ekskursija po  Šviesiosios gimnazijos ir Evangelikų reformatų bažnyčios požemius. Muziejaus archeologo Algirdo Juknevičiaus skaitomas iliustruotas pranešimas „Senųjų Kėdainių požemiai – legendos ir tikrovė“ susies Kėdainiuose sklandančius pasakojimus apie senuosius Kėdainius apraizgiusį tunelių ir požemių tinklą su archeologinių kasinėjimų realybe – kasinėjimų metu po senųjų pamatų pastatais atrastais išmūrytais rūsiais.
 
Rugsėjo 22 d. 8 val. Kėdainių rajono gyventojai išvyks į dvylikos valandų kelionę maršrutu Kėdainiai-Užugiris-Anykščiai-Maleišiai-Kunigiškiai-Kėdainiai. Pažintinės kelionės vadovė Edita Mongirdaitė supažindins su Ukmergės ir Anykščių urbanistika, šių miestelių architektūros, istorijos, memorialiniu paveldu bei vietovėmis, svarbiomis ištisai plejadai Lietuvai nusipelniusių asmenybių: pirmiausia A. Smetonos Užugiriu ir J. Tumo-Vaižganto Svėdasais, bet taip pat – J. Biliūnui, A. Baranauskui, A. Vienuoliui-Žukauskui brangiomis Anykščių krašto apylinkėmis.  
 
Renginiai dalyviams nemokami, išankstinė registracija tel. 8 347 695 78 būtina, pažintinių renginių metu bus fotografuojama.
Projektą remia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
 
Paskutinį kartą redaguota2019 - 09 - 30

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas