Titulinis
Naujienos
2019 - 07 - 11

Klimato kaitos poveikis kultūros paveldui

klimato kaita-f64a4eca64c05b438c6c82b016807cdf.jpg
Birželio 21-22 dienomis Atėnuose vyko tarptautinė konferencija „Klimato kaitos poveikis kultūros paveldui: Pasitinkant iššūkius“ („Impacts of climate change on cultural heritage: Facing the challenge”), kurios tikslas didinti tarptautinės bendruomenės informuotumą apie klimato kaitos poveikį gamtos ir kultūros paveldui pasaulyje. 
 
Dvi dienas mokslininkai keitėsi nuomonėmis, pristatė mokslinius tyrimus bei pasiūlymus dėl įvairių, su klimato kaitos poveikiu kultūros paveldui susijusių temų: klimato kaitos poveikio kultūros paveldui registravimas, priemonės klimato kaitos poveikio stebėsenai atlikti, kultūros paveldo apsaugos priemonės ir kt. Konferencijoje taip pat dalintasi gerąja patirtimi kovojant su neigiamu klimato kaitos poveikiu.
 
Konferencijoje pristatytų pranešimų santraukas bei prezentacijas rasite čia.
 
Plačiau apie konferenciją skaitykite čia.
 
Taip pat kviečiame susipažinti su 43-iosios Pasaulio paveldo komiteto sesijos, vykusios birželio 30 d. - liepos  10 d., Baku (Azerbaidžanas), metu „ICOMOS“ paskelbta ataskaita „Mūsų praeities ateitis: Kultūros paveldo įtraukimas į klimato politiką“ (The “Future of Our Pasts: Engaging Cultural Heritage in Climate Action”), kurioje teigiama, kad klimato kaita jau daro poveikį bendruomenėms ir paveldui visame pasaulyje ir šios tendencijos sparčiai blogėja.
 
Ataskaitoje pateikiama sistema, pagal kurią galima susisteminti klimato kaitos veiksnių poveikį šešioms pagrindinėms kultūros paveldo kategorijoms, siekiant padėti vertinti ir valdyti tiek klimato kaitos pavojų kultūros paveldui, tiek teigiamą jos vaidmenį kaip atsparumo šaltinį.
 
Atsižvelgiant į klimato kaitos pobūdį ir mastą, ataskaitoje daroma išvada, kad reikės naujų, daugiadisciplininių metodų kūrimo bei taikymo tokiose srityse kaip kultūros paveldo politika, kultūros paveldo pažeidžiamumo vertinimas, išsaugojimas, švietimas ir mokymas. Šios ataskaitos pagrindu ir tolimesniais veiksmais numatoma rengti ICOMOS chartiją.
 
Daugiau informacijos rasite čia.
 
Su ataskaita (anglų kalba) galite susipažinti čia.
Paskutinį kartą redaguota2019 - 07 - 11

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas