Titulinis
Naujienos
2019 - 03 - 07

Tolerancijos centro kovo mėnesio renginiai

vilniaus-choraline-sinagoga-58764c1990ff9-d89ab611b1a9d7512b94faea9118a51b.jpg
Kovo mėnesį kviečiame apsilankyti ne tik Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) organizuojamuose renginiuose, tačiau ir pamatyti muziejaus parengtą parodą Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (S. Daukanto g. 28)!  
 
Kovo 14 d. 18 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre įvyks knygos „Taip dabar elgiasi dorieji. Žydus gelbėję Vilniaus krašto lenkai“ pristatymas. Lenkijos instituto Vilniuje iniciatyva, Lietuvoje išleidžiama išskirtinė dvikalbė publikacija. Knyga siekiama išsaugoti atmintį apie Vilniaus krašto lenkus, kurie rizikuodami savosiomis, gelbėjo kitų gyvybes. Vakaro metu bus eksponuojama knygą iliustruojančių Bartoszo Fratczako fotografijų paroda, skambės aktorės Jovitos Jankelaitytės jidiš kalba atliekamos žydų dainos.
Susitikimas vyks lenkų ir lietuvių kalba su sinchroniniu vertimu. Įėjimas nemokamas.
 
Kovo 17 d. 12 val. muziejaus Tolerancijos centre įvyks šeimoms ir jų mažiausiems nariams skirta edukacinė programa „Sekmadieniukai“: kūrybinės dirbtuvės – Dovydo žvaigždelė. Kūrybinės dirbtuves ves edukatorė Alma Kasperavičiene. Peržiūrėję jos paruoštą skaidrių projekciją apie šiaudinių dekoracijų, vadinamų „sodais“, gaminimą, patys pabandysime susiverti savo Dovydo žvaigždę. A. Kasperavičienė edukacijas vaikams ir suaugusiems veda jau treti metai, bendradarbiauja su Trakų amatų centru, Vilniaus dailiųjų amatų asociacija.
Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com. Kūrybos priemonės bus suteiktos vietoje, o savo sukurtas Dovydo žvaigždeles galėsite pasiimti atminčiai. Vienos žvaigždelės gamybos kaina 8,00 €. 
Kovo 17 d. 14 val. kviečiame į edukacinę popietę su Natalja Cheifec „Purim – linksmiausia žydų šventė“, kuri taip pat vyks muziejaus Tolerancijos centre. Susitikimo metu bus kalbama apie tai, kodėl Purim yra laikoma žydų išsivadavimo ir vienybės švente, kas yra Esteros ritinys ir kodėl ten neminimas Dievo vardas. Kartu su lektore išsiaiškinsime kaip žydaitė Estera tapo persų karaliaus žmona ir išgelbėjo savo tautą nuo pražūtį nešusio Hamano. Visus dalyvius kviesime vaišintis tradiciniais žydų pyragaičiais „Hamano ausytėmis“.
Dalyvavimo edukaciniame susitikime kaina suaugusiems – 3,00 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 1,00 €.
 
Kovo 21 d. 13.30 val. įvyks edukacinė popietė „Senjorų klubas“: ekskursija į Vilniaus choralinę sinagogą. Susitiksime prie Choralinės sinagogos vartelių (Pylimo g. 39, Vilnius), pasidairysime po vienintelę sostinėje tebeveikiančią sinagogą. Ekskursijos metu susipažinsime su sinagogos erdvėmis, sužinosime kaip vyksta malda, kur saugoma ir kaip gerbiama Tora. Vėliau keliausime į Tolerancijos centrą (Naugarduko g. 10/2, Vilnius), kur apžiūrėsime eksponatus iš Vilniaus Didžiosios sinagogos. Aptarsime sinagogą kaip štetlo žydų bendruomenės gyvenimo centrą.
Dalyvavimas „Senjorų klube“ nemokamas, tačiau sinagogoje prašytume paaukoti 1€. Papildomos informacijos mielai suteiks edukacinių programų vadovė Jurga Jackevičiūtė (el. p. muziejausedukacija@gmail.com, tel. 8 663 53322).
 
Kovo 24 d. 12 val. lektorė Natalja Cheifec kviečia į naują edukacinį susitikimą Toros moterys“. Šioje paskaitoje sužinosite apie tai, kaip žydų tautos pramotės: Sara, Rivka, Rachelė ir Lėja, padėjo pamatus pagrindinėms ir svarbiausioms šios tautos savybėms. Susitikimas vyks muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius).
Dalyvavimo edukaciniame susitikime kaina suaugusiems – 3,00 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 1,00 €.
 
Kovo 28 d. 17.30 val. muziejaus Tolerancijos centre įvyks fotografo Leonido Plotkino parodos „Amžinybės nostalgija. Indijos subkontinento istorija, religija ir mitai“ atidarymas. Iš Lietuvos kilusio ir JAV užaugusio menininko fotografijose pristatoma Indijos religinio gyvenimo įvairovė, plėtojama tolerancijos tematika. L. Plotkino fotografijos puošė National Geographic, National Geographic Traveler, The Guardian, The Economist leidinius.
 
 
Paskutinį kartą redaguota2019 - 03 - 07

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas