Titulinis
Naujienos
2019 - 02 - 06

Tarpinstitucinis pasitarimas dėl Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos

DSC03310-1042985df352db8ce8824f3e542a7977.JPG
Š. m. vasario 6 d. Kultūros paveldo departamentas organizavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos. Pasitarime dalyvavo Architektų sąjungos, Kultūros paveldo departamento, Kultūros paveldo centro, LR Kultūros ministerijos, Pirmosios Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus oro uosto atstovai. Pasitarime taip pat dalyvavo LR Susisiekimo viceministras P. Martinkus, LR Seimo narys D. Kairys, Valstybinės Kultūros paveldo komisijos pirmininkė E. Karalevičienė bei nepriklausomi architektai.
 
Pasitarimą pradėjęs Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras susirinkusiems dalyviams priminė, jog Kultūros paveldo departamentas atstovauja visuomeniniam interesui paveldosaugos srityje ir akcentavo, jog dabartinio pastato griovimas ir naujo modernaus pastato statyba –  tikrai nėra vienintelis kelias. Galimi įvairūs Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos būdai: išsaugant visas pastato vertingąsias savybes, jų dalį, pavienius elementus.
 
Pasitarime dalyvavusių institucijų atstovai išsakė savo pastebėjimus dėl Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos. Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Marius Gelžinis pristatė problemas, su kuriomis susiduria Vilniaus oro uostas bei jo plėtrai kylančius iššūkius. Seimo narys Dainius Kairys atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad Vilniaus oro uostas yra strategiškai svarbus ekonominės miesto plėtros objektas. Valstybinės Kultūros paveldo komisijos pirmininkės Evelinos Karalevičienė pabrėžė, kad  Vilniaus oro uosto vertingųjų savybių integravimas į naująjį rekonstrukcijos projektą kurtų pridėtinę vertę. Jai pritarė pasitarime dalyvavę architektai.
 
Pasitarime dalyvavusios šalys nutarė, kad reikėtų skelbti projektinių Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos idėjų konkursą, kurio metu architektai pateiktų pasiūlymus, kaip galima būtų integruoti vertingąsias Vilniaus oro uosto pastato savybes užtikrinant kokybišką Vilniaus oro uosto veiklą.
 
Kultūros paveldo departamentas atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje turime „seno” ir „naujo” derinimo pavyzdžių: Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje suderinta dviejų senų pastatų rekonstrukcija su naujo korpuso statyba, o buvusios gamyklos statiniai sėkmingai įkomponuoti į Kauno „Akropolio” interjerą.
 
Svarbu ir tai, kad Kultūros vertybių registre įtraukti objektai ne tik iš viduramžių, bet ir iš kiekvieno laikmečio, įskaitant sovietmetį bei pirmąjį Nepriklausomybės dešimtmetį. Nors kartais ne visai patrauklūs, tačiau geriausiai tą laikmetį iliustruojantys, statiniai buvo atrinkti architektų, paveldotvarkininkų bei visuomenės. Todėl keičiantis laikmečiams jie nepraranda savo vertės.
Paskutinį kartą redaguota2019 - 02 - 07

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas