Titulinis
Naujienos
2018 - 11 - 27

Gruodžio mėnesio renginiai Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre

news_98_846s-44f4c9b4b358c76f736135113b3bad8d.jpg
Gruodžio mėnesį Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras kviečia dalyvauti keliuose edukaciniuose užsiėmimuose. Senjorai bei mažieji Tolerancijos centro lankytojai kartu su savo tėveliais galės susipažinti su Chanukos švente, o suaugusiems bus pristatoma litvakų dvasinio lyderio - Vilniaus Gaono asmenybė.
 
Gruodžio mėnesio renginių programa:
 
Gruodžio 2 d. (sekmadienį) 12 val. įvyks šeimoms, o ypač jų mažiausiems nariams skirtos edukacinės programos „Sekmadieniukai“ užsiėmimas „Chanukos švieselės“.
 
Jo metu sužinosite, kuo ypatinga tamsiausiu metų laiku švenčiama Chanukos šventė, kokie žaidimai žaidžiami jos metu, ar sunku patiems pasigaminti dreidelį – Chanukos vilkelį. Apie Chanuką ne tik kalbėsimės, bet ir ragausime tradicinių šios šventės gardėsių – spurgyčių, grožėsimės margaspalvių žvakių liepsnelėmis, o joms skirtą šventinę žvakidę – chanukiją iš molio nulipdysime ir papuošime patys.
 
Tėvelius ar senelius su vaikais nuo 3 metų, norinčius dalyvauti užsiėmime, kviečiame registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com arba tel. 8 663 53322. Būsime dėkingi, jei registruodamiesi nurodysite savo telefono numerį, kad galėtume susisiekti, jei būtų kokių nors pasikeitimų. 
 
Edukacinio užsiėmimo kaina suaugusiems – 3,00 €, vaikams – 1,00 €.
 
Gruodžio 9 d. (sekmadienį) 12 val. kartu su lektore Natalja Cheifec kviečiame į edukacinį susitikimą „Vilniaus Gaonas – žymus išminčius ir litvakų dvasinis lyderis”, kuriame bus pristatyti Elijahu ben Šlomo Zalmano – Vilniaus Gaono biografijos faktai, jo kelionės ir neišsipildžiusi svajonė išvykti į Izraelio žemę, draugystė su grafu Potockiu (Abrahamu ben Abrahamu), kova prieš chasidizmą, ypatingas požiūris į Toros ir kabalos studijas ir įtaka religinėms apeigoms, vaikų auklėjimo sistemos pagrindai, asmenybės tobulinimo metodai. 
 
Dalyvavimo edukaciniame susitikime kaina suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,00 €.
 
Gruodžio 20 d. (ketvirtadienį) 16 val. įvyks Senjorų klubo susitikimas „Chanuka Izraelyje“. Jo metu Izraelio visuomenės ir politikos specialistė, knygos „Izraelis ir jo žmonės“ autorė, muziejaus komunikacijos koordinatorė Živilė Avital Juonytė pristatys Izraelyje švenčiamas religines ir pasaulietines šventes, daugiausia dėmesio skirdama Chanukai – šviesos šventei, per kurią prisimenamas kadaise Jeruzalėje žydų tautai įvykęs stebuklas. Chanuka trunka aštuonias dienas, per kurias Izraelyje netrūksta džiugaus šurmulio, miestuose įžiebiami menoros formos žibintai, rengiami šviesų šou, degamos šventinės žvakidės ir valgomi tradiciniai skanėstai, kaip kad spurgos su įdarais.
 
Muziejaus Senjorų klubo nariai renkasi kiekvieno mėnesio trečią ketvirtadienį. Senjorų klubas yra skirtas smalsiems vyresnio amžiaus vilniečiams ir miesto svečiams, norintiems plėsti akiratį ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Prie Senjorų klubo galima prisijungti bet kada – išankstinės registracijos nėra, o dalyvavimas nemokamas. Papildomos informacijos mielai suteiks edukacinių programų vadovė Jurga Jackevičiūtė (el. p. muziejausedukacija@gmail.com, tel. 8 663 53322).
 
 
Paskutinį kartą redaguota2018 - 11 - 27

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas