Titulinis
Naujienos
2018 - 09 - 18

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia atrasti nepažintą Klaipėdą

Su EKPM-Logo_Surasta Klaipeda_plakatas2-5904a244062bb04c9ea3f29e0f6ff89b.jpg
Rugsėjo mėnesį Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka pradeda įgyvendinti projektą  „SU/RASTA KLAIPĖDA“, kurio tikslas – supažindinti klaipėdiečius su jiems dar nežinoma ar mažai žinoma gimtojo miesto istorija. Šįkart siūloma atrasti miesto istorijai svarbius architektūros objektus ir autentiškas (nykstančias arba jau restauruotas) jų erdves. Aplankyti tas teritorijas, kurių lankymas dėl vienokių ar kitokių priežasčių yra ribojamas ar išvis neįmanomas. Bus organizuojamos ekskursijos ir paskaitos, susitikimai su įdomiomis asmenybėmis, kurios pasidalins informacija ir savo patirtimi apie beveik negirdėtus Klaipėdos miesto įvykius ir faktus.
 
Pirmoji ekskursijaį L. Aleksanderio vilą. Drauge su  Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vyr. inspektore Taura Baliukonyte kviečiame apžiūrėti vieną įspūdingiausių Klaipėdos mieste išlikusių interjerų L. Aleksanderio viloje, kurioje šiuo metu veikia Luminor bankas. Šis pastatas – itin turtingas savo istorija, prasidėjusia dar XVIII a. pabaigoje. Spėjama, kad jį pastatė anglų kilmės pirklys pramonininkas Richard‘as MacLean‘as, o 1909 m. valdos savininku nurodomas Memelio pirklys, bankininkas, mecenatas Leopoldas Aleksanderis (1854-1922 m.). Visi, norintys sužinoti kaip klostėsi šios nekilnojamos kultūros vertybės likimas, kviečiami rinktis rugsėjo 18 d. 15.30 val. prie pastato Liepų g. 10.   
 
Rugsėjo 25 d. 17.00 val. klaipėdiečiai kviečiami apsilankyti prieš kelis metus restauruotame Rumpiškės dvare, kuriame 1969 m. savo veiklą pradėjo Klaipėdos vaikų dailės mokykla (dabar – Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykla). Ekskursijos metu bus apžiūrinėjamas bene vienintelis Klaipėdos regiono dvaruose autentiškas išlikęs interjeras. Kas slypi už kasdien praeinamų pastatų sienų ekskursijos dalyviams parodys menotyrininkė, dailės pedagogė Simona Mingėlienė. Renkamės prie pastato Paryžiaus Komunos g. 12.
 
Ekskursijų dalyvių skaičius ribotas. Prašome registruotis tel. (8 46) 314728 arba el. p. jaunimas@biblioteka.lt.
 
Projektui įsibėgėjus, spalio mėnesį bibliotekos Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9) bus galima išgirsti intriguojančią paskaitą apie visiškai kitokį paveldo tyrinėjimo būdą, vadinamąjį miesto tyrinėjimą (angl. Urban Exploration – UE, Urbex), kurio tikslas – parodyti daugumai nežinomą, ar kitaip tamsiąją miesto pusę. Paskaitą skaitys tinklalapio „Apleista zona“ (http://www.apleistazona.lt) autorius Kristupas. Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) virtualų turą apie išlikusius, restauruotus ar negrįžtamai prarastus sienų tapybos kūrinius, kartu su menininkais Angelina Banyte ir Juozu Vosyliumi, praves filosofas Vytautas Valevičius. Į dar vieną edukacinę ekskursiją, pristatančią nepažintas Kuršių nerijos teritorijas, pakvies istorikas Prof. Dr. Vygantas Vareikis. Bibliotekoje šį rudenį bus organizuojama ir daugiau renginių nekilnojamo kultūros paveldo tema. Apie kiekvieną iš jų tiksli informacija – jau netrukus. Tikimasi, kad aktualių renginių ciklas paskatins klaipėdiečius aktyviau domėtis savo miesto istorija, atrasti naujus jo objektus ir reiškinius, išsiaiškinti kodėl kultūros paveldo išsaugojimas šiandien yra itin svarbus.
 
Apie visa tai detaliau interneto svetainėje www.biblioteka.lt
 
 
Projektą vykdo Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka.
Partneriai: Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centras, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento Paveldosaugos skyrius.
 
Projektas yra Europos kultūros paveldo metų dalis
Projektą dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
 
Paskutinį kartą redaguota2018 - 09 - 17

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas