Titulinis
Naujienos
2018 - 08 - 31

DĖL KLAIDINANČIOS INFORMACIJOS IŠPLATINTOS 15 MIN. PORTALE APIE LUKIŠKIŲ AIKŠTĖS VILNIUJE MEMORIALĄ PANEIGIMO

logo KPD-3ef44716e76609353d912d0d9735b0de.jpg
Kultūros paveldo departamentas atkreipia visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį ir pabrėžia, kad informacija, išplatinta portale 15 min. dėl Kultūros paveldo departamento pozicijos apie Lukiškių aikštės memorialą  „Laisvės kalvelė“, kitaip vadinamo „bunkeriu“,  yra klaidinanti, nes Kultūros paveldo departamentas neva pakeitė poziciją.
 
Kultūros paveldo departamento, Vilniaus skyriaus vyriausioji specialistė Gerda Ožiūnaitė, laikinai pavaduojanti skyriaus vedėją savo 2018-08-30 dienos rašte 15 min. portalo naujienų redaktorei Indrei Jurčenkaitei, atsakydama į prašymą pakomentuoti pridėtus memorialo dalies, tik atraminės sienutės MAKETO iš metalo, medžio ir betono brėžinius, savo atsakyme pabrėžė - “Aikštės vertingoji savybė - lygus reljefas būtų pažeistas, jeigu kalva bus formuojama supilant gruntą“. Tai tik patvirtina anksčiau ne kartą išsakytą Kultūros paveldo departamento poziciją šiuo klausimu. Atsakyme  pateikiama Kultūros paveldo departamento nuomonė tik apie  memorialo dalies, tai yra sienelės MAKETĄ, kaip laikinos konstrukcijos įtaką  Lukiškių  aikštės vertingajai savybei.
 
Atkreipiame dėmesį jog jokia LAIKINA konstrukcija (MAKETAS)  vertingosios savybės nepažeidžia, nes ji yra LAIKINA, bet gali nuo savo svorio ar įrengimo pažeisti jau įrengtą  dangą. Apie tai ir buvo informuojama 15 min. portalo naujienų redaktorė Indrė Jurčenkaitė.
 
Kultūros paveldo departamentas atkreipia dėmesį, kad 15 min. ir kitos žiniasklaidos priemonės laisvai ir klaidingai interpretuoja  Kultūros paveldo departamento pateiktą informaciją, teigdamos kad Kultūros paveldo departamentas pakeitė poziciją.
 
Kultūros paveldo departamentas prašo, kad būtų sustabdytas  visuomenę klaidinančios  informacijos platinimas ir paneigta jau išplatinta neteisinga informacija apie Kultūros paveldo departamento poziciją susijusią su memorialo įtaka aikštės vertingajai savybei.
Paskutinį kartą redaguota2018 - 09 - 06

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas