Titulinis
Naujienos
2017 - 12 - 18

Lietuvos archeologijos draugija Piliakalnių metus reziumuoja leidiniu

Baltai_LT_viršelis_net-2b60a8df2282b1493a766236c6f2a7f1.jpg

Lietuvos archeologijos draugija, prisidėdama prie Piliakalnių metų minėjimo iniciatyvų, įgyvendino projektą "Baltų piliakalniai: nežinomas paveldas", publikuodami naują piliakalnių temai pristatyti ir nagrinėti skirtą leidinį. Pagrindinis projekto ir mokslo studijos uždavinys - parengti vizualiai ir informatyviai patrauklų leidinį, nuosekliai, vaizdingai ir konstruktyviai pristatantį Rytų Baltijos regiono piliakalnius.

Knygoje "Baltų piliakalniai: nežinomas paveldas" pateikiami pagrindiniai duomenys apie piliakalnius visame kadaise baltų apgyventame areale – ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, buvusioje Prūsijos teritorijoje, atitinkamose Latvijos, Lenkijos ir Rusijos teritorijose, o taip pat  aptariamas baltų piliakalnių kaip archeologijos paveldo objektų išskirtinumas, jų vieta Europos gynybinių įtvirtinimų kontekste, dabartinės piliakalnių pažinimo tendencijos.

Mokslinio ir mokslo populiarinimo pobūdžio leidinio autoriai – doc. dr. Gintautas Zabiela ir doc. dr. Manvydas Vitkūnas – siekė atskleisti piliakalnių, kaip vieno unikaliausių nekilnojamojo kultūros paveldo objektų Rytų Baltijos regione, potencialą pažintinei ir mokslinei veiklai, viešinti ir populiarinti informaciją tarptautiniu lygmeniu bei pristatyti ją patraukliai ir lengvai suprantamai plačiai piliakalnių mylėtojų bendruomenei.

 Leidinys yra parengtas ir publikuotas lietuvių, anglų, (atskiros knygelės) rusų kalbomis, siekiant sudaryti galimybes jį platinti visose šalyse, kuriose aptinkami piliakalniai ir vietose, kuriose lankosi įvairių šalių piliakalnių paveldo ir istorijos entuziastai.

Leidinio pristatymas Vilniuje numatomas Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, pirmoje sausio mėn. pusėje.

Susipažinti su leidinio turiniu ir įvadu galite čia

Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Paskutinį kartą redaguota2017 - 12 - 18

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas