Titulinis
Naujienos
2017 - 12 - 01

Valstybinis Vilniaus žydų Gaono muziejus kviečia į gruodžio mėnesio renginius

ff0459a0a5d71932ed83301278b24cde486c8148-25c4db3897cadc91236b0d6f810a4209.jpeg
Šaltas gruodžio dienas ir vakarus lankytojams skaidrinti žada Valstybinis Vilniaus žydų Gaono muziejus, kuris kviečia savo mažus ir didelius bičiulius į gruodžio mėnesį organizuojamus renginius. Šiuo laikotarpiu lankytojai turės galimybę pažinti Samuelio Bako kūrybą, Izraelio visuomenę, Chanukos šventę ir jos tradicijas, jidiš kultūros gyvavimą sovietmečiu, žvakių liejimo subtilybes bei Penkiaknygės mokymus.
 
 Gruodžio 3 d. (sekmadienį) 12 val. mažieji muziejaus lankytojai kviečiami į ,,Sekmadieniukų“  pasivaikščiojimą naujai atidarytame Samuelio Bako muziejuje. Apie Vilniuje gimusį dailininką ir jo kūrybą mažiesiems smalsuoliams papasakos muziejaus edukatorė Jurga Jackevičiūtė. Lankytojai bus pasitinkami muziejaus Tolerancijos centro knygynėlyje (Naugarduko g. 10/2, nulinis aukštas).
Būtina išankstinė registracija el. paštu muziejausedukacija@gmail.com. Dalyvavimo edukaciniame renginyje kaina vaikams  – 1,00 €. 
 
Gruodžio 7 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. vyks knygos „Izraelis ir jo žmonės“ pristatymas bei diskusija apie Izraelio visuomenę, kurioje dalyvaus ir knygos „Izraelis ir jo žmonės“ autorė, šios šalies visuomenės ir politikos specialistė Živilė Juonytė, Izraelio virtuvės gerbėja ir žinovė, knygos „Izraelio skoniai“ autorė Nida Degutienė ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė. Diskusiją moderuos portalo bernardinai.lt vyr. redaktorius Donatas Puslys.
 
Gruodžio 13 d. (trečiadienį) 17.30 val.  drauge su lektore Natalja Cheifec kviečiame paminėti antrąjį Chanukos vakarą ir daugiau sužinoti apie šios šventės kilmę ir tradicijas. Chanuka – istorinė žydų šventė, per kurią minimi II a. pr. m. e. įvykiai: žydų sukilimas prieš užkariautojus seleukidus ir Jeruzalės Šventykloje įvykęs stebuklas, kai mažyčio kiekio aliejaus, skirto žvakėms įžiebti, užteko net aštuonioms dienoms. Dėl šios priežasties Chanukos šventė tęsiasi aštuonias dienas, šiemet – nuo gruodžio 12 d. iki 20 d.  Minint Chanukos stebuklą įprasta valgyti aliejingą maistą, žaisti vilkeliais arba dreideliais, o vakare įžiebti Chanukos žvakutes.
Dalyvavimo edukaciniame renginyje kaina suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams, moksleiviams  – 1,00 €.
 
Gruodžio 14 d. (ketvirtadienį) įvyks muziejuje eksponuojamos parodos „Nechama“ katalogo pristatymas ir diskusija apie jidiš kultūrą sovietmečiu. Daugiau informacijos paskelbsime artimiausiu metu.
 
Gruodžio  21 d. (ketvirtadienį) 16 val. kviečiame visus, didelius ir mažus, pasidžiaugti šviesos stebuklu ir dalyvauti bičių vaško žvakių liejimo dirbtuvėse ,,Šviesa, skirta visiems“, kuriose žvakės bus liejamos senoviniu būdu. Šis susitikimas – tai  galimybė susipažinti su senaisiais amatais, praėjusių amžių tradicijomis, skubančiam žmogui nurimti ir, susėdus prie lėtai besisukančio rato, pasidalinti mintimis apie ugnį, šviesą, simbolius, iš kartos į kartą perduodamas tradicijas. Dirbtuves ves saviraiškos studijos VšĮ „AK'MENUKAI“ įkūrėja ir vadovė, Vilniaus kolegijos dėstytoja, filologė Dalia Ivanauskaitė Sabalė, o kiekvienas dalyvis namo išsineš jaukaus ir prasmingo vakaro prisiminimą – kvapnią bičių vaško žvakę. 
Dalyvavimo edukaciniame renginyje kaina suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams, moksleiviams  – 1,00 €. Vietų skaičius  ribotas, būtina išankstinė registracija el. paštu muziejausedukacija@gmail.com 
 
Paskutinį mėnesio sekmadienį organizuojami susitikimai „Toros metų ciklas. Savaitės skaitinys“, kurių metu lektorė Natalja Cheifec supažindina su įvairiais Penkiaknygės turinio aspektais ir žydų išminčių komentarais, gruodžio mėnesį nevyks. Lauksime Jūsų jau 2018 metų sausio 7 ir 28 d.
 
 
Paskutinį kartą redaguota2017 - 12 - 01

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas