Titulinis
Naujienos
2017 - 10 - 13

Vykdoma Benediktinių vienuolyno komplekso šventoriaus tvoros tvarkyba

20171013_082407-ce7ac34a8a992b0cfa7c676daac00eea.jpg
Šventoriaus tvora su vartais pastatyta keliais istoriniais laikotarpiais: XVIII a. ir pagal inžinieriaus K. Reisono projektą 1939 m. pastatyta rytinė dalis. Atlikus tvoros su vartais restauravimo, remonto darbus, senamiesčio vienoje iš seniausių dalių, atsiskleis kultūros paveldo objekto istorinės prieigos, bus sudarytos galimybės unikalų objektą puoselėti ir ateityje.
 
Kauno senamiesčio šiaurinėje dalyje, Antakalnio kalvos šlaite, tarp 1980 metais nutiestos Šauklių ir Šv. Gertrūdos gatvių, išsidėstęs XV, XVI, XVIII-XIX a. susiformavęs  Benediktinių vienuolyno kompleksas. Kultūros paveldo objektas pripažintas valstybės saugomu, reikšmingas architektūrinių, sakralinių, istorinių, dailės ir archeologinių vertingųjų savybių visuma.
 
Kompleksą sudaro Šv. Mikalojaus bažnyčia, vienuolyno namas, klebonija ir šventoriaus tvora su vartais. Šiuo metu pradėti vykdyti šventoriaus tvoros su vartais tvarkybos darbai (restauravimas, remontas).  Darbus vykdo UAB ,,Statybų laikas“. Tvarkybos darbų metu surasti nauji tvoros elementai: molio tinkas (tvota buvo tinkuota molio tinku, ant kurio vėliau uždėtas cementinis tinkas), angos kontūras ( surastas kontūras buvusios angos į vienuolyną teritoriją. Angos buvimą liudija išlikęs metalinis vyris tvoros vidinėje pusėje ir arkinis angos viršus), arkinis mūras tvoros tarpsniuose tarp piliastrų (arkinis mūras pastebėtas pažemėje, darytina prielaida, kad pažemėje buvo nedidelės angos, suformuotos vandeniui iš teritorijos pašalinti, nes vienuolyno sklypas yra ant kalvos ir ties ta vieta yra pati žemiausia teritorijos altitudė).
 
Astos Naureckaitės nuotr. 
         
Paskutinį kartą redaguota2017 - 10 - 13

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt
Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas