Titulinis
Naujienos
2017 - 06 - 15

„Kultūros naktis“ suskambės Vilniaus Švč. Trejybės graikų apeigų katalikų bažnyčioje

Unitu bažnyčia-75188d729fa56b93c52b921fd51a8dcc.jpg
Penktadienio, birželio 16 d., vakare užsukę į Vilniaus Švč.Trejybės graikų apeigų katalikų (unitų) bažnyčią (Aušros vartų 7B, Vilniuje), įstabiose jos erdvėse išgirsite du įspūdingus „Kultūros nakties“ koncertus.
 
 
Vilniaus Švč. Trejybės graikų apeigų katalikų (unitų) bažnyčia pirmą kartą dalyvauja „Kultūros nakties“ programoje. Simboliška, jog įsigaliojus beviziam Ukrainos piliečių į ES šalis režimui, pirmiausia suskamba kultūra. Bažnyčios erdvėse vyks išskirtiniai projektai, tad kviečiu prisimenant bažnyčios istoriją, dalyvauti joje vyksiančiuose „Kultūros nakties“ koncertuose, - sako Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė. 
  
Nuo 18.30 iki 20.00 val. Vilniaus Švč. Trejybės graikų apeigų katalikų bažnyčioje vyks bendras Ukrainos ir Lietuvos projektas „Tegul VISI bus viena (Jn 17. 21)“. Programos metu išgirsite autentišką Ukrainos bazilijonų vienuolių choro „DEISIS“ (iš Lvovo) giedojimą, poeziją lietuvių ir ukrainiečių kalbomis skaitys moksleivė Žanna Lupenko, po Krymo okupacijos su tėvais atvykusi iš Sevastopolio į Lietuvą. Kompozitorius, pianistas, poetas ir Ukrainos Stačiatikių Bažnyčios Kijevo Patriarchato diakonas Romanas Koliada atliks kūrinius iš albumo, įrašyto Vilniuje M. K. Čiurlionio namuose. Dainuos šešiametė Elbė Gaja Gaitanži ir Pilaitės liaudies teatro vadovė Dalia Tarailienė, iš kūrybinių kelionių po Ukrainą atsivežusi nuostabių ukrainiečių liaudies dainų ir gražių prisiminimų, kurie sugulė į eiles.
 
Nuo 22.00 iki 23.00 val. styginių kvartetas „Chordos“ pristatys programą „Nakties metamorfozės“ (Metamorphoses nocturnes). Programoje: Terry Riley - „Good Medicine“ iš ciklo „Salomes Dances for Peace“, Henry Dutilleux - „Ainsi la nuit“, György Sándor Ligeti - „Metamorphoses nocturnes“. Šiems XX a. styginių kvarteto repertuaro aukso fondo kūriniams pabrėžti subtilaus apšvietimo pagalba bus išryškintos bažnyčios interjero detalės, tamsos ir šviesos metamorfozėje klausytojai bus panardinti į mistinę nakties tamsos, skambesio ir visa tai apjungiančių ypatingų pojūčių atmosferą.
 
Šia programa siekiama pristatyti rimtosios akademinės muzikos šedevrus netradicinėse erdvėse ar netradicinėmis formomis, norima parodyti jos bendrą genetiką tarp šiuolaikinės akademinės muzikos ir XX a. antroje pusėje susiformavusiomis alternatyvaus (progresyvaus) roko ar elektroninės muzikos kryptimis.
 
Švč. Trejybės bažnyčia yra unikalus sakralinis, istorinis ir architektūros paminklas. Šios vietos istorija yra persipynusi su Trijų Vilniaus kankinių (Šv. Antano, Jono ir Eustachijaus), šventojo kankinio Makarijaus, Šv. Juozapato gyvenimais ir atmintimi – tai yra ko gero daugiausiai šventųjų menanti vieta Lietuvoje. Dabartinė mūrinė Vilniaus Švč. Trejybės graikų apeigų katalikų bažnyčia funduota 1514 m. kaip padėka už pergalę prieš Maskvą Oršos mūšyje (2014 m. minėtas bažnyčios 500 metų jubiliejus). XVII a. greta bažnyčios besikūręs bazilijonų vienuolynas tapo įtakingu katalikų ir stačiatikių unijos idėjos sklaidos centru.
 
KPD ir „Kultūros naktis“ informacija
Paskutinį kartą redaguota2017 - 06 - 15

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt
Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas