Titulinis
Naujienos
2014 - 07 - 02

Vilniaus Bernardinų kapinėse studentai ir moksleiviai mokėsi kultūros paveldo aktualinimo, tyrimo ir saugojimo

bern-704e00d3c63028060395efe32f661cb3.jpg
Birželio mėnuo buvo kupinas edukacinių projekto „Kultūros paveldo aktualinimo, tyrimo ir saugojimo pamokos senosiose Vilniaus kapinėse" renginių. Projekto tikslas – istoriniu, meniniu, paveldosauginiu aspektais analizuojant, tvarkant ir meninėmis priemonėmis įamžinant Vilniaus Bernardinų kapinių paminklus prisidėti prie pažinimo sklaidos ir pagarbos kultūros paveldo objektams diegimo jauniems žmonėms, paveldo išsaugojimo galimybių parodymo.
 
Šis Vilniaus dailės akademijos (partneris – Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla) projektas iš dalies finansuojamas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos.
 
Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedros Skulptūros restauravimo specializacijos dėstytojas doc. Saulius Milašius su keliais studentais pradėjo Vilniaus Bernardinų kapinių IX kvartale esančio betoninio Trydulių šeimos antkapio restauravimo darbus. Tuo pat metu trys Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos moksleivių grupės kartu su projekte dalyvaujančiais mokytojais turėjo galimybę stebėti restauravimo procesą, susipažinti su betoninių skulptūrų modeliavimo ir tvarkymo subtilybėmis, technologija ir fiksuoti kapinių vaizdus piešiniuose, tapybos darbuose ir fotografijose. Siekiant moksleivius ir studentus geriau supažindinti su senųjų kapinių istorija, menine raiška ir paveldosaugos problemomis buvo organizuojami edukaciniai pašnekesiai-ekskursijos (vadovė dr. Dalia Klajumienė), kurių metu buvo pateikiami ne tik istoriniai faktai, bet ir atskleidžiama XIX–XX a. I pusės antkapinių skulptūrų plastikos raida, įvardijami garsiausi Vilniuje dirbę šios srities meistrai, atkreipiamas dėmesys į naudotas skirtingas medžiagas paminklams kurti, jų specifinę meninę raišką ir kiekvienos medžiagos ar formos unikalumą, į kurį specialistai atsižvelgia parinkdami kultūros vertybės saugojimo metodiką.
 
Tiek pašnekesiai-ekskursijos, tiek restauravimo proceso stebėjimas, tiek ir kūrybinės užduotys buvo labai entuziastingai aptarinėjami visų projekto dalyvių. Paaiškėjo, kad daugelis J. Vienožinskio dailės mokyklos moksleivių Vilniaus Bernardinų kapinėse lankėsi pirmą kartą ir tik šio projekto metu susimąstė apie memorialinės kultūros prasmę, skulptūrų meninę, istorinę ir paveldosauginę vertę.
 
Projektas tęsis iki šių metų gruodžio mėnesio. J. Vienožinskio mokyklos mokytojams ir moksleiviams paprašius, dar kelios papildomos ekskursijos su kūrybinėmis užduotimis numatytos rugsėjį. Dėl tos priežasties moksleivių darbų parodos atidarymas iš rugsėjo perkeliamas į spalio mėnesį. Rugsėjį-spalį taip pat vyks baigiamieji pasirinkto antkapio restauravimo darbai, o lapkritį bus apibendrinami projekto rezultatai ir parengtas Nekilnojamosios kultūros vertybės restauravimo pasas.
 
Projekto vadovė dr. Dalia Klajumienė
 
 
Projektas „Kultūros paveldo aktualinimo, tyrimo ir saugojimo pamokos senosiose Vilniaus kapinėse“ Projektas „Kultūros paveldo aktualinimo, tyrimo ir saugojimo pamokos senosiose Vilniaus kapinėse“
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 12 - 08

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt
Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas