Titulinis
Bendradarbiavimas su Europos kultūros kelių institutu

Bendradarbiavimas su Europos kultūros kelių institutu

Europos Kultūros Kelių institutas (toliau - EKKI) įkurtas 1997 m. Liuksemburge, vadovaujantis dvišaliu susitarimu tarp Europos Tarybos ir Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės vyriausybės. Pagrindinė šio instituto misija – koordinuoti Europos Tarybos Kultūros kelių programos įgyvendinimą, užtikrinant ne tik jau esamų bet ir naujų kultūros kelių plėtrą. Svarbiausi EKKI uždaviniai: stebėti esamus maršrutus, sertifikuoti naujus kultūros kelius pagal patvirtintus kriterijus, teikti konsultacijas ir techninę pagalbą besivystantiems tinklams, vykdyti kultūros kelių kokybės stebėseną ir sklaidą, tvarkyti Europos kultūros kelių techninę dokumentaciją bei pildyti duomenų bazę.

Kultūros paveldo departamentas nuo 1999 m. bendradarbiauja su EKKI ir vykdo konkrečius projektus: rengiant Lietuvos Parkų ir sodų kelią, apimantį E.F. Andre Lietuvoje suprojektuotus parkus (Užutrakyje, Trakų Vokėje, Lentvaryje ir Palangoje), dalyvaujant Europos Tarybos programoje „Žydų kultūros paveldo kelias Europoje", rengiant konsultacijas ir seminarus dėl Lietuvos kultūros kelių kūrimo ir prisijungimo prie europinių tinklų.
 
Daugiau informacijos rasite čia

 

2014 10 24

       
Vilniuje vyko seminaras „Kultūros keliai ir regionų plėtra"        
Spalio 15-16 dienomis Vilniuje vyko seminaras „Kultūros keliai ir regionų plėtra". Renginiu siekta paskatinti ir suaktyvinti kultūros kelių Lietuvoje kūrimą, plėtrą bei įsiliejimą į Europos kultūros kelių (toliau - EKK) tinklą.        

 

2014 04 16

       
Europą apraizgė kultūros kelių tinklas        
Kultūros ir kultūros paveldo populiarinimui vis dažniau pasirenkami kultūros keliai. Taip yra, nes tai patogus ir informatyvus būdas kultūrą pateikti ir į ją pažvelgti kaip į visumą, pripažįstant, kad ji dažnai peržengia valstybių sienas. Toks sistemingas pateikimas, kai sudaroma galimybė keliauti laikotarpio, įvykio, tam tikro kultūros paveldo, Europos kultūrai ir istorijai nusipelniusio žmogaus ar giminės ir pan. pėdsakais, yra patrauklus keliautojui. Jis turi progą apžvelgti plataus masto kultūrinę panoramą, konkrečius jį dominančius kultūros objektus pažinti išsamiai, jų kelią nueiti nuo pradžios iki pabaigos. Visas šias galimybes suteikia Europos kultūros kelių maršrutai.        

 

2012 12 11

       
Europos kultūros keliai – patirtys ir galimybės        
Š. m. gruodžio 6 d. Vilniuje įvyko tarptautinis seminaras „Europos Tarybos Kultūros keliai – patirtys ir galimybės", sulaukęs didelio susidomėjimo. Šiame vienos dienos renginyje dalyvavo apie 130 dalyvių - savivaldybių, muziejų, turizmo informacijos centrų, religinių bendruomenių atstovų, mokslo darbuotojų, kultūros paveldo specialistų. Į seminarą atvyko Europos kultūros kelių instituto direktorė Penelope Denu ir šio instituto Kultūros kelių projekto koordinatorė Eleonora Berti.        

 

2012 12 11

       
Trakų Vokės parko restauravimo galimybių studija        
Dešimtmečio bendradarbaivimo tarp Europos Kultūros kelių instituto ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos rezultatas - Trakų Vokės parko restauravimo galimybių studija.        

 

2007 10 11-13

       
Tarptautinės paveldosaugos konvencijos ir pagrindinės temos: dabartis ir perspektyvos        
Konferenciją "Tarptautinės paveldosaugos konvencijos ir pagrindinės temos: dabartis ir perspektyvos" organizuoja Parlamentinės asamblėjos Kultūros paveldo pakomitetis kartu su Europos Tarybos kultūros, kultūros paveldo ir gamtos paveldo direktoratu, bendradarbiaujant su Lietuvos Vyriausybe.        

 

2005 09 20-22

       
Tarptautinis seminaras "Kultūrinis turizmas: kaip atskleisti kultūros paveldo vertes"        
Kultūrinis turizmas, kaip ir muzika arba knygų leidyba, apima ekonominę vertę – tad pelningas investicijų panaudojimas ir galimybė kurti darbo vietas šiai sričiai labai svarbi. Mes puikiai suprantame, ko gali netekti arba laimėti naujosios Europos Sąjungos valstybės, bei kitos į Europos Tarybą įstojusios šalys, bei kodėl valstybių-narių kultūros ir turizmo ministrai ir kelionių organizatoriai taip entuziastingai atsiliepė į 2005 m. Liuksemburgo kunigaikštystės pirmininkavimo Europos Sąjungai metu iškeltą kultūrinio turizmo plėtotės iniciatyvą.        

 

2004 06 03-05

       
Tarptautinė konferencija „Parkų ir sodų kelias: istorinių želdynų apsauga, gaivinimas ir kultūrinis turizmas"        
Kultūros vertybių apsaugos departamentas prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, bendradarbiaudamas su Europos kultūros kelių institutu (Liuksemburgas), Rietavo savivaldybe ir Žemaitijos kolegija, 2004 m. birželio 3-5 dienomis Rietave, tęsdamas 2002 metais Palangoje pradėtą konferencijų ciklą, skirtą Parkų ir sodų keliui, surengė tarptautinę konferenciją „Parkų ir sodų kelias: istorinių želdynų apsauga, gaivinimas ir kultūrinis turizmas".        

 

2002 10 04

       
Diskusijų popietė, skirta Lietuvos regioninių parkų 10-mečiui        
Spalio 4 d. Vilniuje, Verkių dvaro rūmuose Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija surengė diskusijų popietę, skirtą Lietuvos regioninių parkų 10-mečiui.        

 

2001 06 08-13

       
Apžvalginė ir situacijos įvertinimo misija. Parkai ir sodai/ Lietuvos kraštovaizdžiai        
Prieš apibūdindami Lietuvoje įvykdytą misiją ir pateikdami išvadas, nutarėme, jog svarbu dar kartą pabrėžti didžiulę sodų ir kraštovaizdžio aspekto reikšmę Kultūros kelių programoje ir patikslinti kai kurias Kultūros kelių veiklos savybes. Skaitykite toliau.
       

 


Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 [email protected]

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas