Titulinis
Dvišalis ir daugiašalis bendradarbiavimas

Dvišalis ir daugiašalis bendradarbiavimas

Siekiant išsaugoti bei aktualizuoti bendrą reikšmingą kelioms valstybėms kultūros paveldą, labai svarbus dvišalis ir daugiašalis tų valstybių bendradarbiavimas. Lietuvos valstybės sienos istorijos eigoje ne kartą keitėsi, todėl lietuviško ar Lietuvai reikšmingo paveldo objektų yra šiandieninėje Baltarusijoje, Lenkijoje, Ukrainoje bei kitose kaimyninėse šalyse. Lietuva, nuo seno garsėjanti savo daugiatautiškumu, tolerancija kitoms tautoms, kultūroms bei religijoms, sudarė puikias sąlygas kurti įvairių tautų menininkams, architektams, amatininkams, todėl čia yra itin daug paveldo objektų reikšmingų tiek lietuviams, tiek kaimyninėms šalims.

 

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros Ministerijos aktyviai bendradarbiauja su Lenkijos,  Baltarusijos, Baltijos šalių paveldosaugininkais: organizuojami bendri pasitarimai, seminarai ir kiti renginiai aktualiais paveldosaugos klausimais, keičiamasi patirtimi, rengiami specialistų mokymai ir kt. Taip pat, siekiant pasidalinti paveldosaugos sistemos aktualijomis bei patirtimi, užmegzti dvišaliai santykiai su Ukraina, Gruzija ir kitomis šalimis.

 

Baltijos šalių bendradarbiavimas

 

 

 

 

 

Bendradarbiavimas su Lenkija

 

 

 

 

 

Bendradarbiavimas su Baltarusija

 

 

 

 

 

Bendradarbiavimas su Ukraina

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 [email protected]

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas