Titulinis
Paveldas žiniasklaidoje

Paveldas žiniasklaidoje

2015 12 04

       
Diana Varnaitė: Naujasis Lietuvos Sąjūdis – kultūros paveldas ir tapatybė        
Mūsų kartai žodis „sąjūdis" primena daugiau nei prieš dvidešimt metų vykusius didžiuosius mitingus Katedros aikštėje, Vingio parke. Iki šiol ryškiai prisimename emocingas Laisvės patirtis. Anuomet laisvės Sąjūdis mus vienijo ir telkė apie bendrą idėją, bendrą tikslą – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. Žvelgiant iš nūdienės perspektyvos, kai Lietuvos valstybės Nepriklausomybė yra atkurta ir įtvirtina, Sąjūdis išlieka mūsų atmintyje kaip istorinė Lietuvos sėkmė.        

 

2015 09 15

       
Švč. Trejybės bažnyčios Vilniuje paslaptys: tyrimai, tvarkyba ir unitai Lietuvoje        
2015 - 09 - 14 spaudos konferencijoje pristatyti Švč. Trejybės (graikų apeigų katalikų – unitų) bažnyčios Vilniuje tyrimai, tvarkybos darbai bei Lietuvos unitų bendruomenė. Gausiai susirinkusiems žiniasklaidos atstovams atskleistos pirmosios prasidėjusių palaikų tyrimų paslaptys. Po šia Vilniaus bažnyčia rasta XVII–XVIII a. kripta su maždaug 100 palaikų. Tikėtina, kad jie priklauso turtingiesiems unitų konfesinės bendruomenės nariams – valdančiajam miesto elitui, pirkliams, Bazilijonų ordino nariams.        

 

 

2014 11 26

       
Straipsnių ciklas "Mediniai Dievo namai"
       

Straipsniai pristatys visuomenei išlikusius medinius maldos namus. Nors jų Lietuvos miestuose ir miesteliuose yra nemažai, medis nėra amžina medžiaga - šis kultūros paveldas sparčiai nyksta. Straipsniai kvies atsigręžti į medines bažnyčias, suprasti jų istorinę svarbą ir pareigą jas saugoti. Straipsnių rengimą iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

       

 

2014 09 26

       
Europos paveldo dienos 2014
       
Rugsėjo 19-21 dienomis Lietuvoje vyks Europos paveldo dienų, tema „XX a. pradžios skonis", renginiai. Šių metų tema skiriama pažinčiai su praėjusio amžiaus pradžia ir šio laikotarpio politinės, ekonominės ir mokslo situacijos atspindžiu kultūros pavelde. EPD metu vyks pažintinės išvykos, konferencijos, viešosios paskaitos, edukaciniai užsiėmimai, parodos ir kita. Tai – renginiai, leisiantys atskleisti kultūros paveldo objektų vertę, kursiantys supratimą apie istorinės atminties puoselėjimo svarbą, ugdysiantys kartas bei mokysiantys saugoti senuosius istorinius objektus.        

 

2014 09 20

       
Kelionės po Lietuvos dvarus
       
Pastaruoju metu išaugo visuomenės domėjimasis dvarais, jų istorija, suaktyvėjo turizmas po dvarų sodybas. Nors dalis Lietuvos dvarų sodybų dėl skirtingų istorinių aplinkybių yra nukentėjusios, pastaraisiais metais nemažai jų atgaivinta - šiuo metu tvarkoma ir šiandieninėms reikmėms pritaikoma apie 100 dvarų. LRT radijo programa "Kultūros savaitė" kviečia pakeliauti po Lietuvos dvarus. Klausykite ciklo laidų        

 

2014 06 12

       
Dūstantys kultūros paveldo objektai: grąžinkime pilis į mūsų gyvenimą!        
Kad kultūros paveldo objektas būtų gyvas, neužtenka jį restauruoti. Ne mažesniu galvosūkiu tokio turto savininkams tampa pritaikymo klausimas: ką daryti, kad pavelde vykdoma veikla neštų sėkmę? Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė sako, jog pirmiausia vertėtų išlaisvinti savo fantaziją. Skaitykite visą interviu www.lrytas.lt        

 

2014 06 10

       
Viktorija Daujotytė "Veldėti, paveldėti ir saugoti"        
"Saugoti – esminis žmogaus rūpestis. Kas gimsta, kas yra sukurtas, pastatytas, padarytas, siekia išlikti; kūrybiniuose žmogaus veiksmuose slypi ir išlikimo instinktas. Saugantis žmogus yra saugesnis. Kur nebesaugu praeičiai, nebesaugu dabarčiai ir ateičiai. Paveldosauga priklauso bendrajai egzistencinei saugai. Bet turi ir savo atskirus principus [...] Bet paveldas priklauso visiems, panašiai kaip savo atskiru būdu visiems priklauso žemė, vandenys ir dėl jų reikia bendrų susitarimų". Skaitykite straipsnį www.tekstai.lt.        

 

2014 06 05

       
Vilniaus Švenčiausiosios Trejybės bažnyčiai - 500 metų        
Čia rasite daug informacijos video bei radijo formatu apie Švč. Trejybės bažnyčios 500 metų jubiliejų. Susipažinkite išsamiau.        

 

2012 11 29

       
Dvarų savininkai - ant blizgių žurnalų viršelių, jų turtai - puvėsiuose        
Interviu su Kultūros paveldo departamento direktore Diana Varnaite apie priimtas Nekilnojamojo kultūros paveldo įstatymo pataisas, šį įstatymą taisyti privertusias aplinkybes bei šiandieninę kultūros paveldo būklę. Skaitykite straipsnį www.lrytas.lt.        

 

 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 [email protected]

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas