Titulinis
Paieška
2016 - 06 - 13

Baltarusijos specialistai supažindinami su Lietuvos patirtimis kultūros paveldo tyrimų, išsaugojimo, atgaivinimo ir kultūrinio turizmo srityse

1-bca30eb03274da8739e288655bcebbc3.jpg
Birželio 13–14 d. vyksta pirmasis bendro Lietuvos ir Baltarusijos projekto „LDK didikų Radvilų mauzoliejaus Nesvyžiaus bažnyčios rūsiuose tyrimai ir pritaikymo lankymui koncepcija“ renginys – praktinis-mokomasis seminaras. Jame dalyvauja kultūros paveldo specialistai iš Lietuvos ir Baltarusijos.
 
Seminaras prasidėjo šiandien Vilniaus universiteto Istorijos fakultete. Pranešimą “Paveldo tvarkyba Lietuvos Respublikoje: teisiniai ir praktiniai bruožai” pristatė Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė. Seminaro dalyvių dar laukia mokomosios išvykos po Vilniaus ir Kėdainių bažnyčių rūsius kartu su patyrusiais VU mokslininkais bei kitais gidais.
 

Projektu siekiama Baltarusijos specialistus supažindinti su Lietuvos patirtimis kultūros paveldo tyrimo, išsaugojimo, valdymo, atgaivinimo ir kultūrinio turizmo srityse. Tikslo įgyvendinimui pasirinktas Radvilų ─ vienos iš garsiausių ir reikšmingiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminės ─ mauzoliejus Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčioje (Baltarusija). Šis mauzoliejus laikomas vienu iš didžiausių Europoje, jame palaidota apie 70 asmenų.

 

Projekto metu bus atliekami pavyzdiniai antropologiniai ir architektūriniai tyrimai, polichromijos, medžio, metalo, akmens konservavimo ir restauravimo darbai. Planuojama parengti mauzoliejaus išsaugojimo, sutvarkymo ir pritaikymo lankymui koncepciją.

 

Projektą bendrai įgyvendina Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (pagrindinis vykdytojas), Nesvyžiaus nacionalinis istorijos-kultūros muziejus-draustinis ir Vilniaus universiteto istorijos fakultetas. Projektas finansuojamas iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

 

Seminaro programa

 

R.E.Šutinytės nuotr.

R.E.Šutinytės nuotr. R.E.Šutinytės nuotr. R.E.Šutinytės nuotr. R.E.Šutinytės nuotr. R.E.Šutinytės nuotr. R.E.Šutinytės nuotr.
 
Paskutinį kartą redaguota2016 - 06 - 16

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 [email protected]

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas