Visi Europos paveldo dienų renginiai yra nemokami!

Biržų rajonas

Rugsėjo 16 d., šeštadienis

Laikas: 11:00 val.
Susitikimo vieta: Biržų krašto muziejus „Sėla“.
Svarbu: būtina išankstinė registracija tel. 845033390.

Edukacinė kelionė autobusu „Nuo piliakalnių iki bokštų“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Aplankomos Kilučių k. kapinaitės ir piliakalnis, Vabalninko žieminės ir vasarinės sinagogos pastatai, Vabalninko bažnyčia ir klebinija, visos medinės Vabalninko krašto koplyčios (Kuprių, Aciškių, Deikiškių, Jasiuliškių, Lamokėlių, Šukionių, Deikiškių).
Organizatorius ir daugiau informacijos: Biržų krašto muziejus „Sėla“. Koordinatorius – Dalius Mikelionis, tel. (8 450) 42 105, mob. 8 616 73 473
Bendraorganizatoriai: Biržų krašto muziejus „Sėla“.

_________

Rugsėjo 17 d., sekmadienis

Laikas: 14:00 val.
Vieta: Biržų evangelikų reformatų bažnyčia.

Ekskursija „Žvilgsnis nuo Evangelikų reformatų bažnyčios bokšto į Biržų praeitį“ aplankysime evangelikų reformatų bažnyčią ir užlipsime į vieną aukščiausių miesto pastatų – jos bokštą. Pasakojimas apie nuo bokšto atsiveriančioje panoramoje matomus istorinius objektus – Biržų tvirtovę, miesto senamiestį ir archeologinius objektus, Širvėnos dirbtinį vandens telkinį, Astravo grafų Tiškevičių dvarą ir parką.

Organizatorius ir daugiau informacijos:  Biržų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas (paveldosaugos) Dalius Mikelionis, mob. 8 616 73 473
Bendraorganizatoriai: Evangelikų reformatų parapija, Biržų savivaldybė, muziejus „Sėla“.

EPD koordinatorius: Biržų rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistas (paveldosaugos) Dalius Mikelionis, tel. 8 450 42 105, dalius.mikelionis@birzai.lt.

Kupiškio rajonas

Rugsėjo 15 d., penktadienis

Laikas: 10:00 val.
Vieta: Autobusas mokinius surinks nuo mokyklų.

Akcija „Globojame piliakalnius“
Ekskursija skirta Kupiškio mokyklų mokiniams „Aukšžemės piliakalniai – praeities ir dabarties kronika“. Pagrindinis projekto tikslas – supažindinti jaunimą su Rytų Aukštaitijos, Kupiškio krašto kultūriniame kraštovaizdyje esančiais Aukšžemės piliakalniais, analizuoti jų buvimą ir dabartinę reikšmę kultūros paveldui, ugdyti supratimą, kad šiandienos pasaulis, jo tvarka ir kultūros objektai yra istoriškai sąlygoti ir kintantys.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kupiškio rajono piliakalniai – (Kupiškio (Aukštupėnų), Stirniškių, Kerelių, Gaigalių, Papilių.
Organizatorius ir daugiau informacijos: Kupiškio etnografijos muziejus. Direktorė-Violeta Aleknienė, tel. 8 682 34 232, el. p. etnografijos.muziejus@gmail.com
Bendraorganizatoriai: Kupiškio rajono savivaldybė

_________

Laikas: 15:30 val.
Vieta: Kupiškio kultūros centras

  • Kupiškio rajono bendrojo lavinimo mokyklų dailės plenero ir muzikinės-literatūrinės kompozicijos „Senovę menantys protėvių ženklai‘ pristatymas (vadovai G. Vaičikauskienė, J. Jurėnienė).Mokinių pleneras vyko 2017 m. gegužės 27 d.
  • Paskaita-diskusija „Kas yra kultūrinis kraštovaizdis?“ (Skaito – LR Valstybinės kultūros paveldo komisijos vyr. specialistas Artūras Stepanovič).
  • Videofilmo „Rytų Aukštaitijos piliakalnių žiedas“ pristatymas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kupiškio r. piliakalniai.
Organizatorius ir daugiau informacijos: Kupiškio etnografijos muziejus, Direktorė  Violeta Aleknienė,  tel. 8 682 34 232, el. p. etnografijos.muziejus@gmail.com

EPD koordinatorius: Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas (atsakingas už paveldosaugą) Vytis Zavackas, vytis.zavackas@kupiskis.lt, 8 459 35505.

Panevėžio miestas/Panevėžio rajonas

Rugsėjo 15 d., penktadienis

Laikas: 14:00 val.
Svarbu: būtina išankstinė registracija daiva@panevezys.info.lt arba telefonu 845508080. Užsiregistravę asmenys apie susitikimo vietą bus informuoti.

Akcija „Globojame piliakalnius“
Europos paveldo dienos 2017 m. Panevėžio mieste. Ekskursija autobusu, tema: „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Ekskursija autobusu miesto turistams ir miesto gyventojams susipažinti su Panevėžyje ir jo apylinkėse esamais senaisiais, pagoniškaisiais (iki Lietuvos krikšto) paveldo objektais, iš kurių išsivystė dabartinis Lietuvos šiaurės Aukštaitijos arealo Panevėžio kraštas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: 1. Berčiūnų pilkapynas vad. Švedkapiais. Susipažinimas su III a. – VII a. seniausia Panevėžio mieste buvusia gyvenamąja teritorija, tuomečiu laidojimo būdu, rastais archeologiniais artefaktais. Ved. D. Tonkūnaitė, tel. 861151048. 2. Upytės piliakalnis. Susipažinimas su buvusio LDK Upytės žemės administracinio centro teritorija, nuo XIII a. iki XVI a. administravusią šiaurės rytinę LDK dalį. Ved. D. Tonkūnaitė, tel. 861151048. 3. Upytės Tradicinių amatų centras. Edukacinė programa: „Senieji amatai – juodoji keramika“. Ved. Aušra Sidorovienė, tel. 862657415. 4. Panevėžio m., Skaistakalnio parkas. Susipažįstame su Skaistakalnio alkakalnio žvalgomaisiais archeologiniais kasinėjimais. Edukacinė programa: „Gyvoji archeologija Skaistakalnio alkakalnyje“. Ved. dr. Mantvydas Vitkūnas, tel. 868526294.
Organizatorius ir daugiau informacijos: VŠĮ Panevėžio turizmo informacijos centras. Laisvės a. 11, Panevėžys. Tel. 845508080 direktorė Daiva Tonkūnaitė tel. 861151048.

EPD koordinatorius: Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyr. specialistas Benjaminas Pučkis 845501329

Rokiškio rajonas

Rugsėjo 15 d., penktadienis

Laikas: 12:00 val.
Susitikimo vieta: Tyzenhauzų g.5, Rokiškis
Svarbu: Išankstinė registracija el. p. edukacija@muziejus.rokiskyje.lt

Ekskursija „Ką mena nepriklausomybės aikštė?“
Susipažinsite su Rokiškio miesto istorija: atsiradimu, plėtra, savita architektūra, aikštėje vykusiu ekonominiu ir politiniu gyvenimu. Galėsite išsirinkti seniausius ir gražiausius pastatus, pabandyti projektuoti naujus, piešti savo svajonių aikštę.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Rokiškio krašto muziejus tel. (8-458) 31512, (8-615) 44586 kasdien, išskyrus pirmadienius, 10-18 val. el. p. edukacija@muziejus.rokiškyje.lt

_________

Laikas: 12:00 val.
Susitikimo vieta: Sartų ir Gražutės regioninio parko direkcija, Vytauto g. 5, Dusetos
Svarbu: būtina išankstinė registracija el. p. sartai@grazute.lt

Maršrutas aplink Sartų regioninio parko vertybes (dviračiu ir automobiliu). Susipažinsite su archeologiniais paveldo objektais (Bradesių, Mielėnų, Velikuškių ir kt. bei architektūrinėmis vertybėmis Bobriškio cerkve, Antazavės bažnyčia, ir dvaro sodyba.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Sartų ir Gražutės regioninis parkas, Tel.(8385 56849), Kristina Ivanovaite El. p. sartai@grazute.lt

_________

Laikas: 12:00 val.
Susitikimo vieta: Respublikos g. 94, Rokiškis
Svarbu: Išankstinė registracija: el. p. paminklai@post.rokiskis.lt

Akcija „Globojame piliakalnius“
Ekskursija, Moškėnų, Laukupėnų piliakalnio lankymas.
Susipažinsite su piliakalnio kraštovaizdžiu, ES ir savivaldybės lėšomis sutvarkyti piliakalnio erdvėmis, šlaitais.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Moškėnų, Laukupėnų piliakalnis su gyvenviete.
Organizatorius ir daugiau informacijos: Rokiškio turizmo ir amatų centras tel. +370 458 51044, +370 610 00610, el. p. info@rokiškiotic.lt.

EPD koordinatorius: Rokiškio rajono savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyr. specialistė Audronė Gavėnienė, paminklai@post.rokiskis.lt, 8 458 71160, 8 620 31914