Kalvarija

Rugsėjo 18 d.

 

15:00 val. Paskaita „Petro Klimo indėlis atkuriant Lietuvos valstybę“

15:30 val. Ekskursija į Petro Klimo tėviškę

Vieta: Laisvės g. 2, Kalvarija

Daugiau informacijos: Kalvarijos savivaldybės administracija, Romas Eidukaitis, tel. 8 612 26799, el. p. [email protected]

 

Marijampolė

Rugsėjo 18 d.

 

12:00 val. Europos paveldo dienų atidarymas. Programoje:

  • parodos ,,Paveldėkime savo ateitį“ pristatymas (vyr. srž. Juozas Slaboda – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono specialistas)
  • bataliono technikos ekspozicijos apžiūra

 

Vieta: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Vytauto g. 72, Marijampolė

Daugiau informacijos: Marijampolės rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos departamento, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. paminklotvarkininkas Gedeminas Kuncaitis, tel. 8 343 90 036.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono lankymas rugsėjo 18 – 20 d. nuo 10:00 iki 17:00 val.

 

Šakiai

 

Tiriamaieji darbai. Žygiai.

„Paveldėkime savo ateitį, sužinodami daugiau apie partizaninį pasipriešinimą Šakių rajone".

 

Rugsėjo 16-17 dienomis, Europos paveldo dienų proga, Šakių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyrius kartu su Šakių rajono mokyklomis ir seniūnijomis organizuoja atmintinų, su rezistenciniu judėjimu susijusių vietų lankymą, jų fotografavimą ir pažymėjimą schemose.

 

Rugsėjo 18 d.

 

11:00 val. Pilietiškumo pamoka "Slaptas partizaninio karo dalyvių pasaulis: ar tikrai jį deramai pažįstame?" (dokt. Aistė Petrauksienė). Renginio metu taip pat vyks protmūšis, o savo atsiminimais dalinsis Šakių rajono partizanai

Vieta: Zanavykų muziejus, Beržų g. 3, Tubelių k., Lukšių sen., Šakių r.

„Parodykite man didesnes tiesas už tas, kurias savo gyvenimu apgina Lietuvos partizanas, ir aš nebijosiu už jas numirti, aš tiesiog gyvensiu per amžius“ (1949 m., nežinomas partizanas).

Daugiau informacijos: Šakių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyresnioji specialistė Inga Navlickienė, tel.  (8 345)60758, el. p. [email protected]

 

Vilkaviškis

Rugsėjo 18 d.

 

16:00 val. Paskaita „Valstybės statyboje. Nepriklausomybės akto signataro Jono Vailokaičio gyvenimo ir veiklos apžvalga“ (Elena Rupeikienė, istorikė, Vilkaviškio krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja)

 

17:00 val. Ekskursija-lobio ieškojimas „Išsaugoti lobiai“

Vieta: Paežerių dvaro rūmai, Paežerių k., Vilkaviškio r.

Daugiau informacijos: Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija, Daiva Ambrasaitė, tel. 8 342 60077, Vilkaviškio krašto muziejus,  tel. 8 342 46399